ZIELONE AGRO SHOW
Agroshow Bednary

Aktualności

Powrót do listyAllegro partnerem technologicznym AGRO SHOW

Dla wielu młodych rolników Internet jest oczywistym miejscem do sprawdzania ceny, porównania parametrów i zamawiania produktu z dostawą do domu lub najbliższego punktu odbioru. Wiedzą przy tym, że na Allegro znajdą niemalże wszystko: od nasion, poprzez narzędzia i środki chemiczne, aż po części i maszyny rolnicze.

Coraz większe zbiory

„Części do maszyn” to jeden z prężnie rozwijających się działów w kategorii Motoryzacja na Allegro. Tylko w styczniu tego roku sprzedawcy wystawili tutaj ponad 500 000 ofert. Zdecydowana większość to produkty nowe (95% ofert). 

Najliczniejsze kategorie to:

  • części do traktorów – 190 000 ofert;
  • części do innych maszyn – 119 000 ofert – tutaj przeważają takie kategorie jak: uprawa ziemi, opryskiwanie, zbierania oraz sadzenie i nawożenie.

Poza częściami do maszyn rolnicy chętnie zamawiają na Allegro narzędzia, wyposażenie warsztatów, rośliny czy środki chemiczne. Przy okazji robią tutaj także inne zakupy, a do ich koszyków trafiają np. opony, telewizory czy zabawki dziecięce.

Większe pole możliwości

Dla wielu osób Allegro jest oczywistą alternatywą dla lokalnych sklepów. Mieszkańcy mniejszych miast i miasteczek nie mają na co dzień dostępu do wielkich centrów handlowych czy specjalistycznych sklepów z narzędziami i częściami. Nie chcą przy tym czekać, aż lokalny sprzedawca zamówi, sprowadzi i sprzeda z dodatkową marżą towar. Wybór sklepu internetowego i zamówienie bezpośrednio do domu wydaje się zdecydowanie prostszym i rozsądniejszym rozwiązaniem. Nic dziwnego, że Allegro co miesiąc odwiedza 17 mln Polaków, którzy każdego dnia robią tutaj ponad 700 000 zakupów.

Zakupy nawet na środku pola

Dla kupujących już nie tylko duży wybór i niskie ceny są najważniejsze. Zakupy mają być coraz łatwiejsze i przyjemniejsze. Dlatego na Allegro mogą je zrobić przez aplikację mobilną – w dowolnym miejscu i czasie. 

Natomiast jeśli chcą zaoszczędzić na dostawie, skorzystają z Allegro Smart. Z kolei większe zakupy mogą zrobić na raty 0% lub skorzystać z leasingu. To wszystko sprawia, że technologia ułatwia już nie tylko prace rolnicze, rozwój gospodarstwa, ale także codzienne zakupy.

Zajrzyj na agro.allegro.pl 

Allegro – od startupu do największej platformy handlowej

Allegro to jedna z największych firm handlowych w Polsce i w Europie oparta na nowoczesnych technologiach. Od 1999 roku Allegro ułatwia Polakom zakupy w sieci oferując im najlepsze ceny, wygodę i pełne bezpieczeństwo transakcji.

W serwisie założono dotychczas 21 milionów kont. Codziennie klienci kupują na platformie ponad 1,2 mln produktów, z których przeszło 90% stanowią rzeczy nowe, sprzedawane po ustalonej cenie oraz z ubezpieczeniem. Allegro oferuje również nowoczesne usługi finansowe online, takie jak raty 0%, raty odnawialne oraz leasing. Na Allegro sprzedaż prowadzi ponad 125 tysięcy firm – to nie tylko największe światowe marki, ale w większości małe i średnie polskie firmy handlowe. Dzięki temu Allegro przyczynia się do ciągłego polepszania standardów na rynku e-commerce: dbając o prawa konsumentów, a jednocześnie wspierając rozwój przedsiębiorczości.


Allegro powstało w 1999 roku w Poznaniu, a dziś ma biura także w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie. Początkowo firma tworzona przez kilka osób znajdowała się w piwnicy hurtowni komputerowej, a pierwsza wersja serwisu mieściła się na jednej dyskietce. To były czasy, kiedy rynek e-commerce w Polsce dopiero raczkował, a Allegro odegrało jedną z głównych ról w jego rozwoju. Od tamtej pory, w ciągu kilkunastu lat, firma przeszła ogromną metamorfozę: z serwisu aukcyjnego dla hobbystów stała się najpopularniejszym miejscem internetowych zakupów. Allegro zatrudnia dziś ponad 1,8 tysiąca osób z czego blisko połowa to najwyższej klasy specjaliści w obszarze technologii.

Allegro jest jedną z najsilniejszych polskich marek, którą wyróżnia wysoka jakość obsługi klienta. Potwierdzają to najwyższe pozycje w rankingach takich jak Superbrands, Gwiazdy Jakości Obsługi, OC&C Retail Proposition Index czy Top Marka.

Więcej informacji o Allegro:
Raport Społecznej Odpowiedzialności 2018: raportcsr.allegro.pl
Kariera w Allegro: praca.allegro.pl // allegro.tech
Brand Journal: magazyn.allegro.pl
Wsparcie i pomoc: pomoc.allegro.pl // facebook.com/allegro

bel
USTAW
POWIADOMIENIE
O ZBLIŻAJĄCEJ
SIĘ WYSTAWIE