ZIELONE AGRO SHOW
Agroshow Bednary

Aktualności

Powrót do listyPodsumowanie wystawy AGRO SHOW

Jednak ogrom pracy i stres przyćmione zostały radością ze spotkania z Państwem. Trudno wyrazić słowami jak tęskniliśmy za tym, by na AGRO SHOW wróciła „normalność”. By nie krępowały nas już covidowe ograniczenia i aby wystawa na nowo rozwinęła szeroko skrzydła. Wydaje nam się, że to się udało. Dowodem były opinie, którymi na bieżąco dzieliliście się Państwo z nami. Dziękujemy za wszystko, co od Was usłyszeliśmy: za pochwały, ale też i za konstruktywne uwagi, które  w przyszłości pomogą nam stać się jeszcze lepszymi. 

Jak zawsze, nie zawiedliście nas Państwo i tłumnie przybyliście na lotnisko w Bednarach. Jak zawsze przygotowaliśmy dla Was najlepszą ofertę z możliwych. Na ponad 131 tysiącach metrów kwadratowych swoje stanowiska zaprezentowało w tym roku 641 wystawców. Wystawę w ciągu trzech dni odwiedziło ponad 71 tysięcy osób. Bardzo liczna była reprezentacja wystawców zagranicznych. W tym roku zaprezentowało się aż 99 firm spoza Polski. Były wśród nich także firmy zza naszej wschodniej granicy, z Ukrainy. Wszyscy wiemy, że trwa tam wojna, że Ukraińcy, także ukraińscy rolnicy, walczą o utrzymanie niepodległości. Wszyscy staramy się im pomóc. I zdajemy sobie sprawę, że nie tylko broni im trzeba. W tym roku na AGRO SHOW przygotowaliśmy osobne Narodowe stoisko Ukrainy. Cieszyło się ono wielkim zainteresowaniem zwiedzających. Liczymy, że ten sposób przyłożyliśmy kolejną cegiełkę do rozwoju sąsiedniego kraju. 

Co roku „na Bednary” zjeżdża czołówka firm z branży rolniczej, które reprezentują wszystkie sektory tej strategicznej gałęzi naszej gospodarki. Nie inaczej było i tym razem. Najlepsi producenci pokazali rolnikom swe najlepsze produkty. W ten sposób ziszcza się idea, która nam jako organizatorom przyświeca od samego początku: by stworzyć miejsce, platformę, na której dochodzi do bezpośrednich spotkań, kontaktów, rozmów i wymiany poglądów między dostawcami i odbiorcami. Taka platforma ma nie tylko wymiar czysto ekonomiczny i marketingowy. Z pewnością daje efekt synergii i impuls do rozwoju całej branży.

A branża ma znaczenie strategiczne. Bo nie ma nic ważniejszego dla każdego narodu, jak bezpieczeństwo żywnościowe. By je zapewnić nasi rolnicy nie wahają się sięgać po najnowsze zdobycze techniki. Było to widać podczas tegorocznego AGRO SHOW choćby podczas pokazów maszyn autonomicznych. Polscy rolnicy idą z duchem czasu, nie stoją w miejscu, chcą się rozwijać i się rozwijają. Jesteśmy dumni, że mamy w tym swój udział.

Jeszcze co najmniej z jednej rzeczy jesteśmy dumni. Wśród tłumów, które w tym roku odwiedziły Bednary widzieliśmy wielu młodych ludzi, chłopców i dziewcząt. A nam na ten widok rosły serca. Młodzi nie chcą już uciekać ze wsi. Młodzi chcą na niej zostać, przejmować ojcowizny i ze wsią wiązać swoją przyszłość. I niech tak zostanie. To młode pokolenie to nasza przyszłość. 

Dziękujemy Państwu, że byliście z nami w ten piękny słoneczny, wrześniowe weekend na Bednarach. 23. edycję Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW uznajemy za zakończoną. Do zobaczenia za rok!

bel
USTAW
POWIADOMIENIE
O ZBLIŻAJĄCEJ
SIĘ WYSTAWIE