AGRO SHOW ZIELONE AGRO SHOW
Agroshow Bednary
Organizator: Pig
Język
PL

Aktualności

Powrót do listy
Podsumowanie edycji 2018 – MAZURSKIE AGRO SHOW - 21/02/2018

Podsumowanie edycji 2018 – MAZURSKIE AGRO SHOW

Zakończyła się czwarta edycja Wystawy Maszyn Rolniczych MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA. Impreza podobnie jak przed rokiem zgromadziła tłumy rolników z regionu północno-wschodniej Polski. Wystawa odbyła się w dniach 10-11 lutego w obiekcie Expo Mazury w Ostródzie.

MAZURSKIE AGRO SHOW to wystawa, przede wszystkim regionalna, stworzona z myślą o rolnikach, którzy mieszkają i pracują w województwie warmińsko-mazurskim i województwach ościennych, a także przeznaczona dla regionalnych dystrybutorów reprezentujących wszystkie czołowe krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń rolniczych, także producentów nawozów, pasz, budynków inwentarskich, środków ochrony roślin i innych firm z szeroko pojętej branży rolniczej.

„Po raz kolejny przekonujemy się, że pomysł zorganizowania wystawy w tym rejonie kraju był jak najbardziej uzasadniony. Po wcześniejszych trzech edycjach impreza zyskała już na znaczeniu i udało nam się przekonać wystawców i rolników, że warto tu przyjeżdżać. W tym roku ponownie stoiska firm zajęły całą dostępną powierzchnię wystawienniczą. Przypomnę, że jest to wystawa regionalna, a odwiedziło ją ponad 40 tys. rolników. Dokładnie było to 41 336 osób.”- mówi Michał Spaczyński wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Wystawa odbyła się w największych halach obiektu Expo Mazury i pomieściła stoiska 230 firm. Jest to rekordowy wynik i lepszy od zeszłorocznego o niemal 10%.

Pierwszego dnia wystawy imprezę odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel. Pan Minister spędził w Ostródzie intensywny dzień: najpierw spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Po konferencji w udziałem Ministra odbyło się uroczyste otwarcie wystawy. Następnie zwiedził ekspozycję wraz z delegacją znamienitych gości reprezentujących lokalne władze i agendy rządowe. Na koniec rozmawiał z rolnikami podczas spotkania otwartego, dotyczącego przede wszystkim  polityki rządu dotyczącej rolnictwa. Na spotkaniu Pan Minister zaprezentował główne priorytety i kierunki rozwoju rolnictwa w naszym kraju.  

Warto odnotować, że bezpośrednio po konferencji prasowej w obecności Ministra podpisano list intencyjny o współpracy przy organizacji wystawy hodowlanej „Zagroda”,  pomiędzy Polską Izbą Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych a Expo Mazury.

Wystawa to również miejsce gdzie rolnicy mają możliwość uzupełnienia swojej wiedzy. Tym razem mogli to zrobić na seminariach prowadzonych przez urzędników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Tematyka seminariów była bardzo aktualna, a dotyczyła płatności bezpośrednich – eWniosku i ważnych zmian jakie mają miejsce w tym temacie oraz PROW 2014-2020 – aktualnych naborów wniosków, w tym dotyczących: modernizacji gospodarstw rolnych i innych działań. Drugiego dnia przeprowadzono równie ciekawe seminarium, tym razem dotyczące bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. Prowadzącym seminarium byli pracownicy KRUS. Nie dziwi więc, że zarówno w pierwszym jak i w drugim dniu tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem rolników, którzy czynnie wzięli udział w seminariach.

„Mazurskie AGRO SHOW to bardzo udana impreza. Cieszy nas, że z roku na rok się rozwija. Dzięki niej, tak jak w poprzednich latach rolnicy z tego regionu mogli jeszcze przed sezonem zapoznać się z bogatymi ofertami krajowych i zagranicznych producentów maszyn i urządzeń rolniczych i bezpośrednio spotkać z ich dystrybutorami na tym terenie. Wierzymy, że cześć rozmów zakończy się udanymi transakcjami co na pewno będzie z korzyścią dla przedsiębiorców jaki i dla rolników.” – mówi Michał Spaczyński, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. „Na koniec dodam, że wystawa odbywać się będzie w Ostródzie przez najbliższe kilka lat, tym samy chciałbym zdementować nieprawdziwe informacje, jakie docierają również do nas, jakoby tegoroczna edycja była ostatnią czy przedostatnią. Wystawa przyjęła się znakomicie w regionie i chcemy, by zadomowiła się tu na długie lata.”

Równolegle z wystawą Mazurskie AGRO SHOW, odbywała się Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Wystawa Mazurskie AGRO SHOW odbędzie się za rok w dniach 9-10 lutego 2019 roku.

bel
USTAW
POWIADOMIENIE
O ZBLIŻAJĄCEJ
SIĘ WYSTAWIE