AGRO SHOW ZIELONE AGRO SHOW
Agroshow Bednary
Organizator: Pig
Język
PL

Aktualności

Powrót do listy
Podsumowanie wystawy - 12/02/2020

Podsumowanie wystawy

Dla rolników z tej części kraju  wystawa Mazurskie AGRO SHOW jest już stałym punktem w kalendarzu. Co roku odbywa się u progu nowego sezonu prac polowych,  jest więc nie tylko okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w rolnictwie, ale też inspiracją na kolejny rok ciężkiej rolniczej pracy.

            W tym roku wystawę odwiedziło niemal 35 tys. osób. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem ilości wystawców. Aż 265 firm postanowiło zaprezentować swoje oferty. Rekordowa była również powierzchnia wystawiennicza na jakiej prezentowały się firmy. Po raz pierwszy w Ostródzie było to ponad 20 tys. m2 .

Na wystawie prezentowali się niemal wszyscy najwięksi polscy producenci, a także przedstawiciele wszystkich czołowych światowych marek maszyn rolniczych. Obok firm maszynowych zaprezentowały się także firmy nasienne, przedsiębiorstwa nawozowe, producenci środków ochrony roślin, producenci wyposażenia budynków inwentarskich, a także inne podmioty związane z szeroko pojętą branżą rolniczą. W ciągu dwóch dni zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą, uzyskać fachowe informacje, zasięgnąć porady, nie tylko u fachowców i praktyków z firm, ale również od pracowników Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Warmińsko-Mazurskiego ODR-u, , KRUS-u, czy innych instytucji i agend rządowych, które również były obecne na wystawie.

            Tegorocznej edycji Mazurskiego AGRO SHOW towarzyszyła dwudniowa konferencja naukowa adresowana przede wszystkim do rolników trudniących się produkcją roślinną. Jej głównym tematem były  „Innowacyjne rozwiązania w agrotechnice ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych maszyn rolniczych”, a wykłady poprowadzili naukowcy z uczelni i instytutów rolniczych: Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Politechniki Koszalińskiej. W konferencji, która rozpoczęła się w przededniu wystawy wzięło udział blisko 200 rolników, a jej zwieńczeniem było spotkanie, drugiego dnia konferencji, z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem  Ardanowskim, podczas którego rolnicy mieli okazję do dyskusji i zadawania pytań ministrowi.

            Rolnictwo czeka niełatwy rok. Zmiany klimatu i zmiany cen będą miały zapewne wpływ na produkcję rolną. Polskę czeka też twarda walka o wyrównanie dopłat do produkcji rolnej. Te wszystkie czynniki na bardzo konkurencyjnym rynku produkcji żywności mają niebagatelne znaczenie dla  efektywności gospodarstw rolnych.  Dlatego też tak ważną rolę odgrywa swobodny dostęp do najnowszych technologii, maszyn i urządzeń. I taki jest właśnie cel organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych wystaw AGRO SHOW.

bel
USTAW
POWIADOMIENIE
O ZBLIŻAJĄCEJ
SIĘ WYSTAWIE