AGRO SHOW
Agroshow Bednary
Organizator: PIG
Język
PL

Aktualności

Powrót do listyPodsumowanie wystawy Zielone AGRO SHOW 2019

To największe w kraju wydarzenie przeznaczone przede wszystkim dla rolników uprawiających rośliny zielonkowe, hodowców bydła i producentów mleka.

Niepewna pogoda, szczególnie w tygodniu poprzedzającym wystawę na południu Polski, na szczęście nie pokrzyżowała naszych planów i cała impreza odbyła się wg zaplanowanego scenariusza. Sobota i niedziela obfitowała w słońce, co sprzyjało wystawcom i zwiedzającym, którzy tradycyjnie już licznie przybyli na wystawę. Jak szacuje organizator tegoroczną wystawę odwiedziło blisko 40 tys. zwiedzających.

„Widzimy z roku na rok, że wystawa w Ułężu jest coraz bardziej znana i coraz lepiej odbierana przez rolników oraz przedsiębiorców działających w branży rolnej na tym terenie. Dzięki naszym staraniom, promocji wystawy przez ostatnie lata, udaje nam się trafić do rolników i przekonać ich, aby odwiedzali Zielone AGRO SHOW. Potwierdzeniem tego jest fakt, że tegoroczna impreza była pod wieloma względami rekordowa. Wystawiło się blisko 150 wystawców na powierzchni o ponad 2000 m2 większej niż przed rokiem, czyli na obszarze blisko 13 000 m2 . W pokazach wzięło udział aż 56 maszyn. To historyczny rekord! W tym roku musieliśmy skrupulatnie wyliczać, aby powierzchnia zaplanowanego pola na pokazy, była wystarczająca dla wszystkich biorących w nich udział”. – mówi Michał Spaczyński, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Rzeczywiście program pokazów maszyn był w tym roku bardzo bogaty. Zielone AGRO SHOW to miejsce, gdzie organizowane są największe demonstracje maszyn zielonkowych w Polsce. To doskonała okazja dla rolników – hodowców bydła i producentów mleka, aby w jednym miejscu i czasie zobaczyć tak szeroki asortyment maszyn, pracujących w takich samych warunkach polowych. W pokazach zaprezentowało się:

14 kosiarek

8 przetrząsaczy

2 agregaty do pielęgnacji i podsiewu

15 pras zwijających

6 praso-owijarek

4 owijarki

5 przyczep zbierających

2 sieczkarnie.

Pokazy podzielone była na dwie części. W pierwszej o godz. 11:00 prezentowano kosiarki, przetrząsacze oraz sieczkarnie i przyczepy zbierające, w drugiej części o godz. 13:00 – prasy, praso-owijarki, owijarki i  agregaty do pielęgnacji i podsiewu.

Tegoroczną nowością była możliwość dokładniejszego obejrzenia maszyn bezpośrednio po pokazach. Tam, na specjalnych stanowiskach dla maszyn pokazowych, przedstawiciele producentów i dealerów odpowiadali na szczegółowe pytania rolników i przedstawiali dane techniczne prezentowanego sprzętu.

W tym samym czasie, czyli w przerwie między pokazami, prezentowano ustawienie wybranego przetrząsacza, co również cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony rolników.

Podczas wystawy przygotowana była również atrakcja dla nieco młodszych jej uczestników     i pasjonatów nagrywania i publikowania filmów na YouTube. Specjalnie dla nich odbyła się kolejna edycja konkursu „Zrób Show na AGRO SHOW”. Efekty pracy młodych operatorów już wkrótce będzie można zobaczyć na dedykowanej stronie konkursowej oraz oczywiście na youtubie.

„Naszym założeniem jest, aby Zielone AGRO SHOW było nie tylko wystawą w tradycyjnym znaczeniu, ale miejscem przekazania wiedzy w sposób praktyczny. Dlatego też w tym roku został zmieniony sposób prezentacji maszyn i po raz pierwszy pokazy prowadzone były przez dwóch sprawozdawców, którzy sprawnie i profesjonalnie prowadzili show. Sądząc po reakcjach i komentarzach rolników tegoroczne pokazy możemy uznać za udane.” – podsumowuje Michał Spaczyński.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski, a patronat medialny – TVP1. Impreza czynna była w godzinach 9-17. Wstęp na wystawę był wolny.

bel
USTAW
POWIADOMIENIE
O ZBLIŻAJĄCEJ
SIĘ WYSTAWIE